معرفی وبلاگ
بیایید به سرزمین عشق و عرفان سفر کنیم ؛ سرزمینی که تجلی گاه شکوه ایثار است ؛ سرزمینی که همه یکرنگی و اتحاد است. این جا سرزمین عشق و ایثار و فداکاری است. ای قلم ها! بدون وضو در این حـریـم مـقـدس وارد نـشوید. ای هـمسـفران ! لازمـه ی ورود به این سـرزمیـن ، داشـتـن دل هایـی پـاک و بی آلایش است. حرمت و قداست این سرزمین بسیار زیاد است. این سرزمین متعلق به شیرزنان عارفی است که در هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند.
دسته
پيوندهاي روزانه
زن ، دفاع مقدس و امنیت ملی
زنان و حضور در عرصه های نبرد
تنها زن حاضر در عملیات بیت المقدس
تأثیر عوامل معنوی در امنیت زنان ایثارگر
حماسه عاشورا نقطه عطف حضور زنان
ممکن ساختن غیرممکن‌ها
صلح بدون جنگ؟
هیچ وقت جنگ‌طلب نبودیم
ترحم بر پلنگ تیزدندان؟
راه قدس از کربلا می‌گذرد
خرمشهر چه شد؟
چرا حمله نمی‌کنید؟
زنان قهرمان در دوران جنگ
از قرآن سوزی تا تمدن سوزی
فرزند خاک، تصویر تازه زنان در دفاع مقدس
زنان قهرمان کشور ما
زنان آثار ارزشمندی درباره دفاع مقدس خلق کرده‌اند
فیلم مستند هشت سال دفاع مقدس
آلبوم تصاویرسرداران شهید
عملیات ثامن الائمه
بسیار مهم و خواندنی و عمل کردنی
مناجات شهدا با خدا
شهادت طلبی
ترور یا دفاع از کیان اسلام؟
شهید معصومه خاموشی
طلبه صفر کیلومتر!
زن نه شیرزن!!!
روزشمار دفاع مقدس
سجده باپیشانی سوراخ
دوکوهه
وصیت نامه شهید علیرضا موحد دانش
عراق
سُرفه ای کن تا بدانم هنوز نفس می کشی!
شهید احمد کشوری
نامه امام علی (ع) به مالک اشتر نخعی
ولایت فقیه ، تداوم امامت
گلزار زندگی
جسم نحیفان کجا و بار کجا...
چهل حدیث در مورد شهید و شهادت
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 823582
تعداد نوشته ها : 1009
تعداد نظرات : 11
جشنواره وبلاگ نويسي دفاع مقدس
 مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی سبک بالان
 جشنواره وبلاگ نويسي دفاع مقدس استان يزد
  مسابقه وبلاگ نويسي معبر
نقش زنان در دفاع مقدس

Rss
طراح قالب
GraphistThem231

شهید منصوری در خرداد سال  1345 در شهر خرم آباد دیده به جهان گشود . او اولین فرزند خانواده بود نام گذاری شهید بخاطر تقارن تولد ایشان با 28 صفر بود .او دوران تحصیلی را تا دبیرستان ادامه داد . او در دوران انقلاب با و.جود اینکه پدرش نظامی بود در تظاهرات و راهپیمایی ها حضور فعالی داشتند . حتی اصرار مادر هم مانع ایشان نمی شد او بعد از پیروزی انقلاب و با آغاز جنگ تحمیلی به صف رزمندگان پیوست . او در اکثر عملیا تها شرکت داشت و در یگانها ی لشگر ولی عصر ، تیپ امام حسن ، لشگر 57 ، قرارگاه حمزه و قرار گاه حنین خدمت نمود . شهید روحیات عجیبی داشتند این شهید همه وجودش غیرت ، شجاعت و رشادت بود . بیشترین سابقه او در دوران دفاع مقدس در واحد اطلاعات عملیات و تخریب بود . ایشان بسیار شجاع و نترس بودند که این اخلاق او زبان زد همه همرزمان و رزمندگان استان بود . او در همه یگانهایی که خدمت می کرد جزء نیروهای اصلی و شاخص بود. هر جا در کار مشکلی پیش می آمد شهید منصوری یکی از کسانی بود که برای رفع مشکل انتخاب شده و اقدام می کردند.
شهید در 11/11/66 در منطقه مهران و ارتفاعات چنگوله در حین شناسایی منطقه اسیر شدند . او به مدت 3 سال و نیم در بند اسارت دشمنان بعثی بود .خاطرات دوران اسارت شهید شنیدنی بود که ایشان زیاد آنها بیان نمی کرد آنچه دوستان ایشان در اسارت بیان میکردند این بود که شهید حسین منصوری شجاع و با غیرت بودند و به همین دلیل به خاطر مقاومتها یش مورد شکنجه و اذیت و آزار عراقیها بودند . شهید بار ها در مناطق مختلف عملیاتی مورد اصابت حملات شیمیایی دشمن قرار گرفت . شهید یک سال بعد از آزادی از بند اسارت ازدواج نمود و ثمره این ازدواج 2 فرزند می باشد . سر انجام پس از سالها رشادت ، شجاعت ، دلاوری ، ایثار گری ، اسارت ، زحمات  ، شب نخوابی ها، تحمل سختی های فراوان در راه اسلام در تاریخ 22/4/77 ندای حق را لبیک گفت و به جمع یاران و همرزمان شهیدش پیوست . گفته های بسیاری در رثای شهید می توان گفت که وجود او و حماسه های او در دوران دفاع چه بوده که این خاطرات و رشادتها را زبیدات ، ارتفاعات سلیمانیه ، حاجعمران ، ارتفاعات در بندیخان و همه مناطق جنوب و غرب و همرزمان او بهتر می دانند.


سه شنبه 1389/6/30 8:4
X